ios app teknotakip
Google Play app Teknotakip

Teknotakip'in neler yapabileceğini görün!

Teknotakip motosikletinizin güvenliğini sağlayabilmeniz için takip, hırsızlık alarm ve dijital kilit özellikleri sağlayan bir güvenlik sistemidir. İçerisinde bulunan Rus menşeili yazılımlar sayesinde çok üstün bir konum belirleme ve minimum sapma payı sağlamaktadır.

Hırsızlık Alarmı

Motosikletinizin anahtarını kontak anahtarından çıkardıktan 4 dakika sonra Teknotakip ünitesi otomatik olarak alarm moduna geçer. (Herhangi bir açma veya kapatma tuşuna basmaya gerek kalmadan.)


Takip

Google ve Yandex haritaları üzerinde trafik yoğunluğunu gösteren haritalar.


Akü Dostu

Teknotakip ünitesi aküden beslenmez. Dahili bataryasını sadece motorunuz çalıştığında şarj eder ve park halinde iken konum gönderme ihtiyacı duymadığı anda standby konumuna geçer.


130 ülke, 28 dil desteği ve 2.000.000 kullanıcı ile
dünyanın en iyi takip sistemi ve yazılımıdır.

Teknotakip'i tercih etmeniz için 3 ana neden

Kullanıcı Yorumları

Kullanım Kılavuzu


Mobil Aplikasyon kullanımı

Teknotakip Mobil Aplikasyonu, mobil cihazlarınızda Teknotakip teknolojisini en hızlı şekilde servis eden uygulamadır.

Teknotakip Mobil Aplikasyonu hem Android (akıllı telefon) hem de iOS (akıllı telefonlar, tablet bilgisayar) platformları için kullanılabilir. Teknotakip Mobil Aplikasyonunun işlevi, ünite konumunu ve hareket halini izleme (yolculuk, durma, park etme), kontak durumunu kontrol etme (açma / kapama), veri gerçekliğini izleme (alınan son mesajdan geçen süre) ve en son Olaylar (yolculuk, park etme, hırsızlık) gibi çeşitli komutlar gönderebilir.

Önemli!! Teknotakip Mobil Aplikasyonu 1.4 ve daha ileri sürümler iOS 8.0+ gerektirir.  

Üniteler

Uygulamanın ilk başlangıcı 'Uniteler' . İzleme listesinde ünitelerin anlık durumlarını izleyebilirsiniz veya buradan 'Harita' veya 'İzleme' moduna geçebilirsiniz.


İzleme listesi, dinamik olarak güncellenen ünite bilgisini içerir. Bu bilgi, geçerli hareket halini, veri gerçekliğini, durumun başlangıç zamanını, süresini ve adresini içerir.

Ayrıca grafikli bilgi sunumunda olası varyantlarını keşfedelim:

Mevcut durum Teknotakip Mobil Aplikasyonu, 'Gezi Algılama' sekmesinden seçilen harekete bakılmaksızın hareketi algılamak için 'GPS hızı' yöntemini kullanır. Bu yöntemin doğru bir şekilde çalışması, yer bilgileri ve hızın alınmasını gerektirir. Bu nedenle, hareket durumlarını saptamak için minimum hareket hızı değeri 0'dan yüksek olmalıdır. Ayrıca, hareket durumu algılamasında kullanılan diğer ayarlar da uygulama içinde dikkate alınır.


Seyahat halinde 


Durakladı 


Park Halinde Kontak Şalteri durumu


Kontak şalteri açık (yeşil halka ve anahtar). kontak şalteri kapalı — anahtar gözükmüyor ise Data actuality

Son mesaj son 5 dakika içerisinde sunuculara erişmiş


Son mesaj son 1 saat içerisinde sunuculara erişmiş

Son mesaj son 24 saat içerisinde sunuculara erişmiş


Son mesaj 1 günden fazladır sunuculara gelmiyor

Ayarlar

Uygulamanın sol üst köşesinde Ayarlar sekmesine tıklayın.Burada sırası ile Harita katmanı seçebilirsiniz.
Google Trafik bilgisini açıp kapatabilirsiniz.

ÖNEMLİ!!! Bildirimler sekmesinde Active et açık olması ( YEŞİL) gerekir. 
Active et açık olduktan sonra aşağıdaki Ringtone (Melodiler) seçiniz.

 

İzleme

İzleme


'İzleme' moduna geçmenin birkaç yolu vardır. Bir tanesi (Harita modundan geçiş) önceki bölümde açıklanmıştır. Diğer yol ise çalışma listesinden ('Birimler' modu) ilerlemektir. Bunu yapmak için, iş listesindeki gerekli birimin satırına dokunun.


'İzleme' modu, her iki birimin harita üzerindeki konumunu ve bir üniteden alınan parametreleri izleyebilmenizi sağlar. Ünitenin bulunduğu yer adres olarak (varsayılan olarak) veya ünitelerin varolduğu yer olarak gösterilebilir (Teknotakip Mobil Aplikasyon  ayarlarının 'Diğer' bölümünde adres olarak 'adres olarak geofences' gösterilebilir)Geçmiş


Ünitenin olaylarını 'Geçmiş' sekmesinden görebilirsiniz. Tüm olaylar burada kronolojik olarak sunulmaktadır.


Olay türleri ve verilen bilgiler:Seyahat Halinde Olayın başlangıç ​​zamanı, süresi, kapalı mesafe, ünitenin ortalama hızı Park Halinde Etkinliğin başlangıç ​​saati, süresi, konum adresi


 


Bilgi


'Bilgi' sekmesi, konum adresi, ekli sürücüler (telefon numaraları ile) ve  özel alan değerleri, sensörler, sayaçlar ve parametreler gibi genişletilmiş birimin bilgilerini görüntüler.


Yer Belirleyici


Uygulama, bir yer belirleyici işlevselliği desteklemektedir. Konumlayıcı, bağlantılar oluşturmak ve mevcut birimlerin konumunu paylaşmak için kullanılır. Konumlayıcı, iş listesinden ('Üniteler' modu) veya 'İzleme' modundan kullanılabilir. Bir bağlantı oluşturmak için ilgili birimin satırındaki sol hızlı arama kullanın ve 'Hedef'e dokunun. Görünen menüde, yer imi aracının bağlantı geçerlilik süresini seçin (1 saat ila haftaya). Ardından, gerekli bir eylem seçin: Akıllı telefonunuzdaki herhangi bir uygulama tarafından bir konum linki gönderin, kopyalayın, bir tarayıcıda açın. Görüntüleme, verilen linke tıklanarak erişilebilen yer belirleyici haritasında gerçekleştirilir.


Sıkça Sorulan Sorular


* Teknotakip hakkında en çok sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz. Daha fazla sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.
1.TEKNOTAKİP CİHAZINI NEREDEN SATIN ALABİLİRİM?
Teknotakip cihazını web sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.
2.TEKNOTAKİP CİHAZI İLE BİRLİKTE KUTUDA NE GELİYOR?
Kutu içerisinde Teknotakip cihazı, kullanıma hazır data hattı, kablo seti ve faturanız bulunmaktadır.
3.ÜRÜNÜ SATIN ALDIĞIMDA KAÇ GÜNDE ELİME ULAŞIR?
Ürünü satın aldığınızda en fazla 3 iş günü içerisinde elinize ulaşır.
4.TEKNOTAKİP CİHAZINI SATIN ALDIĞIMDA HERHANGİ BİR OPERATÖRDEN HAT ALMAM GEREKİR Mİ?
Hayır, Teknotakip cihazının içerisinde aktif bir Hat mevcuttur. Herhangi bir operatörden hat almanıza gerek yoktur.
5.TEKNOTAKİP CİHAZI İÇERİSİNDEN ÇIKAN HAT İÇİN AYLIK NE KADAR ÖDEME YAPACAĞIM?
Teknotakip cihazının içinden çıkan hatta aylık bir fatura ödemezsiniz. İçerisinden çıkan hat 1 sene boyunca ücretsiz kullanım hakkı sunar.
6.1 SENE SONUNDA TEKNOTAKİP CİHAZININ İÇERİSİNDEKİ HAT İÇİN NE KADAR ÖDEMEM GEREKECEK?
1 sene sonunda 1 yıllık abonelik paketi satın almanız gerekmektedir. (Hat ve harita kullanım bedeli)
7.TEKNOTAKİP CİHAZI İÇERİSİNDEN ÇIKAN SERVİS KUPONUNU NE YAPACAĞIM?
servis@teknotakip.com.tr adresine Servis kupon numarasını, motosiklet plakanızı, motosiklet marka, model ve yılını belirten bir email atınız. Operasyondan arkadaşlarımız sizlerle iletişime geçip müsait olan servis saatini ve lokasyonunu paylaşacaktır.
8.TEKNOTAKİP CİHAZI MONTAJI YAPILDIKTAN SONRA İZLEMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİR?
Montaj yapıldıktan sonra size gönderilecek olan kullanıcı adı ve şifre ile birlikte internet sitemizdeki "Takip Et!" linkinden giriş yapabilirsiniz. Teknotakip aplikasyonunu (Android ve IOS) indirebilir , kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
9.TEKNOTAKİP CİHAZININ ÜRETTİĞİ ALARMLARI AKILLI TELEFONUMDAN GÖREBİLMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİR?
Teknotakip aplikasyonunu indirirken aplikasyondaki Bildirimlere İzin Ver butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
10.TEKNOTAKİP NE TİP ALARMLAR ÜRETİR?
ALARM: (Aşağıdaki bildirimler ALARM adı altında iletilir)
a)Titreşim alarmı: Motosikletiniz park halinde iken gidon kırılması, kaldırılıp bir araca yüklenmesi , kuvvetli bir darbe alması halinde titreşim alarmı üretir.
b)Devrilme alarmı: Motosikletiniz park halindeyken devrilirse, devrilme alarmı üretir.
c)Hırsızlık alarmı: Motosikletiniz park halindeyken 100 metre boyunca sürüklenmesi halinde hırsızlık alarmı üretir.
KONTAK AÇIK:
Teknotakip ünitesi kontak açıldığında ve seyahat halinde her 3 dakikada 1 adet bildirim gönderir. Anahtarınız çalınırsa ve motorunuz anahtar ile çalıştırılırsa Teknotakip ünitesi bir hırsızlık alarmı üretmeyecektir, bu durumda alacağınız tek bildirim KONTAK AÇIK bildirimidir.
DÜŞÜK PİL:
Teknotakip ünitesi aküden beslenmediği için seyahat halinde iken kendi pilini şarj eder. 2 saatlik bir sürüşte pili tam şarj olur ve 7 gün kendi pili ile data akışı sağlar. pil seviyesi Voltaj 6 full demektir. Voltaj 2 seviyesine düşerse size DÜŞÜK PİL bildirimini yollar , bu bildirim motoru çalıştırın anlamına gelir.
TEKNOTAKİP SÖKÜLDÜ:
Sökülme alarmı: Motosikletinizin üzerindeki teknotakip cihazına (kablo kesilmesi, cihazın sökülmesi) müdahale olduğunda sökülme alarmı üretir.
11.TEKNOTAKİP CİHAZI İÇERİSİNDEKİ HAT YURTDIŞINA AÇIK MIDIR? TÜRKİYE DIŞINA ÇIKARSAM İZLENEBİLİR Mİ?
Teknotakip cihazı içerisindeki tüm hatlar yurtdışına kapalıdır. Eğer motorunuz ile yurtdışına çıkmak isterseniz servis@teknotakip.com.tr adresine yurtdışında olacağınız tarihleri belirten bir email atınız, hattınızı ücretsiz bir şekilde yurtdışında kullanabileceğiniz hizmeti vermekteyiz.Bu şekilde yurtdışında da teknotakip hizmetini kullanabilirsiniz.
12.TEKNOTAKİP CİHAZI MONTAJI MOTOSİKLETİMİ GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKARTIR MI?
Teknotakip cihazının montajı motosikletin marş motoruna müdahale edildiği için bazı markalarda evet motosikletinizi garanti kapsamından çıkartabilir.
13.TEKNOTAKİP CİHAZI MOTOSİKLETİMİN AKÜSÜNÜ BİTİRİR Mİ?
Teknotakip cihazı sadece motosiklet için üretilmiş özel bir cihazdır, bu kapsamda 0,08mA/h güç çekerek akünüzü bitirmez. Biz hava şartlarının sürekli değişmesi sonucu motosikletlerin akülerinin şarj etmesi için motosikletinizi her 3 günde 1 defa çalıştırmanızı tavsiye ediyoruz.
14.TEKNOTAKİP CİHAZI SÖKÜLDÜĞÜNDE NASIL ANLARIM ?
Cep telefonunuza indirdiğiniz aplikasyondan 10.madde d bölümündeki gibi sökülme alarmını üretir.
15.TEKNOTAKİP CİHAZIM SÖKÜLDÜĞÜNDE TAKİPE DEVAM EDER Mİ?
Bu gibi durumda pil devreye girerek (30 saat boyunca) konum vermeye devam eder.Madde 10-d alarmı : bu alarm kablo kesilmesinde veya cihazın motordan sökülmesi durumunda meydana gelir.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim Bilgilerimiz

Tekno Bilişim Danışmanlık Hizmetleri AŞ
Adres: Boğazkesen caddesi 36/b Beyoğlu İstanbul Türkiye İstanbul
Call Center: (212) 9242418

Banka Bilgilerimiz

Hesap Adı: Tekno Bilişim Danışmanlık Hizmetleri AŞ
Banka: Ziraat Bankası
IBAN: TR84 0001 0008 3581 1536 1950 03

Bize mesaj gönderin

Call center +90 (212) 924 24 18

Email center servis@teknotakip.com.tr


#Teknotakipşart